Jak na pěstování?
1. Kalokvěty vysazujeme na jaře do větších květináčů – obvykle v něm rostlina zůstane několik let, tak jí dopřejte dostatek místa. Kalokvět nesnáší přemokření, takže nezapomeňte na dno květináče vložit vrstvu drenáže, postačí kamínky, nebo keramzit. Použijeme raději propustný substrát se zvýšeným obsahem písku, nebo perlitu.
2. Ve druhém roce nezapomeňte rostlinu přihnojit, raději hnojivem pro středomořské rostliny, ale postačí i obyčejné dlouhodobé hnojivo, jaké používáte například pro růže, nebo trvalky.
3. Kalokvět preferuje slunce – prosluněná terasa bude jeho neoblíbenějším místem. Snese i přistínění, ale méně vám pokvete.
4. Zaléváme málo, kalokvět může občas trochu vyschnout, ale samozřejmě ne úplně!
5. Kalokvět vykvétá v půlce července, ve vrcholném létě. Zkuste popřemýšlet, čím jej doprovodíte, nebo jaké rostliny pokvetou před ním a zase po něm. Určitě se tomuto tématu ještě budeme věnovat. Sledujte nás tedy i nadále...
6. Jednou za 3-5 let byste rostlinu měli z květináče vyndat, rozdělit ji a znovu vysadit. Zároveň s tím vyměňte v květináči substrát, nebo prostě přidejte trochu kompostu.
Až na vzácné výjimky kalokvěty naši zimu venku nepřečkají. Není to opadává rostlina, proto během zimování potřebuje i trochu světla. Co tedy s tím? Samozřejmě to není problém pro toho, kdo má skleník, nebo zimní zahradu. Před příchodem prvních mrazů tam květináče s kalokvěty přeneste. Ale pozor, nemělo by tam být příliš teplo. Rostlina musí projit obdobím zimního klidu, a teploty by během zimních měsíců neměly překročit 7-10 stupňů.
Pro toho, kdo agapanthus nemůže zazimovat ve skleníku, existují varianty umístění např. do garáže, pokud tam je alespoň trochu světla, do dílny nebo zahradního domku, jestli je dobře zaizolovaný. Krátkodobý mráz kalokvět přežije, ale nesmí mrznout dlouho a silně.
Více z kategorie
Doplňující informace
Kategorie: | KALOKVĚTY (AGAPANTHUS) |
Barva květů : | Bílá |
Výška v květu: | 100-120 cm |
Doba květu: | červenec - srpen |
85 Kč
Nový komentář